16. Diecezjalna Pielgrzymka za: 6 DNI

 

Kochani Czerwoni,

W tym roku wszystko jest zupełnie inaczej niż zwykle… 

Zgodnie z podjętymi decyzjami bardzo proszę wszystkich chcących przejść jeden dzień na szlaku, aby zgłaszali się bezpośrednio do mnie (Tel: 797907354; Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

UWAGA!!! Byłoby super, gdybyście sami organizowali się w pięcioosobowe ekipy i zgłaszali od razu całą piątkę… Oczywiście jeżeli nie będzie to możliwe, proszę o kontakt indywidualny… Ważne, abyście pamiętali, że transport (dojazd i powrót) musicie zorganizować sobie we własnym zakresie. Nie ma tez noclegów. Pielgrzymi przyjeżdżają rano i odjeżdżają wieczorem jeszcze przed Apelem.

 

Kolejna bardzo ważna rzecz…

W przestrzeni „Pielgrzymowania duchowego” na oficjalnej stronie pielgrzymki (zostanie opublikowana na dniach) każdego dnia będą udostępniane materiały, aby ułatwić pozostającym w domach przeżycie duchowe pielgrzymki.

Za przygotowanie materiałów na każdy dzień odpowiedzialne są poszczególne grupy. Nam został powierzony dzień trzeci z Kruszwicy do… Ślesina (w tym roku zmiana trasy, nie idziemy do Sompolna).

Chodzi o najlepiej nagranie video: Godzinek, modlitwy różańcowej z rozważaniami, Koronki do Bożego Miłosierdzia, Apelu Jasnogórskiego i Konferencji, możemy też pomyśleć o naszych modlitwach do Ducha Świętego.

 

Konferencją zajmę się ja, natomiast pozostałe części, dobrze, żeby znaleźli się chętni i dali znać… Możemy zorganizować nagrania u nas w kościele (apel raczej koniecznie w kościele) lub w ogrodzie… Ważne, żeby się zorganizować i spotkać i to do końca czerwca.

Bardzo Was proszę o zaangażowanie i czekam na info.

 

Intencją naszego dnia będzie: Modlimy się o wierność Bożym przykazaniom i Kościołowi Chrystusowemu

 

Pozdrawiam Was moooooocno,

o. Maciej

 

Z Panem Bogiem


Diecezja Bydgoska i w tym roku zdobędzie szczyt Jasnogórski,

padając u stóp Czarnej Madonny naszej Matki i Królowej

Maryja, nasza Mama, czeka na nas!!!!

 W tym roku do naszego narodowego sanktuarium na Jasnej Górze będziemy zmierzać na dwa sposoby.

1. Duchowa Diecezjalna Piesza Pielgrzyma na Jasną Górę.

Do duchowego pielgrzymowania zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć piękne rekolekcje w drodze, mają serca spragnione, jednak z różnych przyczyn fizycznie nie mogą uczestniczyć w duchowych zmaganiach na własnych nogach. Do uczestnictwa w Duchowej Pieszej Pielgrzymce zapraszamy zwłaszcza teraz, kiedy musimy zmienić dotychczasowe reguły pielgrzymowania, dbając przede wszystkim o zdrowie własne i innych, zaś z drugiej strony niczego nie zaniedbując na naszej drodze pielgrzymki życia ku zbawieniu wiecznemu.

Już za kilka dni na oficjalnej stronie „Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę” znajdziecie zakładkę PIELGRZYMKA DUCHOWA. W niej zawarte będą wszelkie informacje na temat duchowego pielgrzymowania: regulamin, możliwość zapisania się, materiały na każdy dzień pielgrzymki.

2. Sztafetowa Diecezjalna Piesza Pielgrzyma na Jasną Górę.

Serdecznie zapraszamy do tej formy tradycyjnego pielgrzymowania choć mocno zmienionej ze względu na zagrożenie COVID-19. W trosce o zdrowie pielgrzyma, ale zwłaszcza  tych wszystkich, którzy dbają o nas podczas całej drogi, a więc szanując gospodarzy, w tym roku idziemy w formie „sztafetowej”.

Forma sztafetowa polegać będzie na tym, że:

  • drogę w całości od bydgoskiej katedry (Matki Bożej z Różą w Dłoni) do Sanktuarium Czarnej Madonny na Jasnej Górze przejdą tylko kapłani, przewodnicy poszczególnych grup.
  • Do każdego z przewodników zapraszamy na jeden pielgrzymi dzień pięciu pielgrzymów/uczestników, którzy rano we własnym zakresie dojadą na wskazane miejsce i rozpoczną z wybranym przez siebie przewodnikiem jeden dzień rekolekcji w drodze. Po zakończonym dniu (osiągnięciu celu dnia), po otrzymaniu przez przewodnika błogosławieństwa, pielgrzym we własnym zakresie wraca do domu. Kolejnego dnia pielgrzymki na wskazane miejsce we własnym zakresie przybywa kolejna (inna) piątka pielgrzymów. I tak każdego dnia aż do samej Pani Jasnogórskiej. Dzięki temu w całej pielgrzymce w jednej grupie przy pięciu pątnikach dziennie może wziąć udział 55 osób, mnożąc to przez dziewięć obecnie zgłoszonych grup daje nam około 500 uczestników sztafetowej pieszej pielgrzymki.
  • Każdy pielgrzym, który zdecyduje się wziąć udział w jednym dniu sztafetowej pielgrzymki, proszony jest najpierw o kontakt z wybranym przez siebie przewodnikiem w celu zapisania się, ustaleniu dnia (wolnego terminu) oraz innych ważnych szczegółów.
  • Na oficjalnej stronie „Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę” znajdzie się zakładka PLIKI DO POBRANIA. Tam znajdziecie do pobrania formularz zgłoszeniowy, który trzeba wypełnić i podpisany po wcześniejszym umówieniu dostarczyć wybranemu przewodnikowi grupy.
  • Każdy uczestnik pielgrzymki sztafetowej jest także zaproszony do uczestniczenia w pielgrzymce duchowej.

Zdajemy sobie sprawę, że taka forma pieszego pielgrzymowania to nie to, do czego się  do tej pory przyzwyczailiśmy, ale drugiej strony świat stawia nam kolejne wyzwanie, które z odwagą podejmujemy i z nadzieją modlimy się, licząc na to, że już w przyszłym roku powrócimy do tradycyjnego, pełno wymiarowego pielgrzymowania.

 


 

PIELGRZYMKA PIESZA NA JASNĄ GÓRĘ

  Grupa CZERWONA

Zgromadzenie Ducha Świętego

relacja 2019 poniżej:

Dzień 1 2019 Bydgoszcz - Złotniki Kujawskie

Dzień 2 2019 Złotniki Kujawskie - Kruszwica

Dzień 3 2019 Kruszwica - Sompolno

Dzień 4 2019 Sompolno - Kramsk

Dzień 5 2019 Kramsk - Cichów

Dzień 6 2019 Cichów - Poddębice

Dzień 7 2019 Poddębice - Szadkowice

Dzień 8 2019 Szadkowice - Widawa

Dzień 9 2019 Widawa - Siemkowice

 Dzień 10 2019 Siemkowice - Łobodno

Dzień 11 2019 Łobodno - Jasna Góra

Link do zdjęć br. Piotra zrobionych na Jasnej Górze.

Link do filmików, które były wstawiane na profilu Grupy Czerwonej na Facebooku.

 

 

 

 

 

TOP